OFICIAL FANTÀSTIC
COMPETICIÓ - SITGES 44
J. A. Bayona, Quim
Casas, Lisa Marie, Ryoo Seung-Wan, Richard Stanley
Millor Curtmetratge / Mejor Cortometraje / Best Short Film
Ex aequo a Dirty Silverwear,
de Steve Daniels, i The
Unliving, d'Hugo Lilja
Millor Disseny de Producció / Mejor Diseño de Producción / Best Production
Design
Marc Thiébault per Livide (Alexandre
Bustillo & Julian Maury)
Millors Efectes de Maquillatge / Mejores Efectos de Maquillaje / Best Make Up
FX
Steven Kostanski per The Divide (Xavier
Gens)
Millors Efectes Especials / Mejores Efectos Especiales / Best Special Effects
Lluís Castells i
Javier García per Eva
(Kike Maíllo)
Millor Banda Sonora Original / Mejor Banda Sonora Original / Best Original
Soundtrack
Steven Price
per Attack the Block (Joe
Cornish)
Millor Fotografia / Mejor Fotografía / Best Cinematography
Markus Förderer i
Tim Fehlbaum, per
Hell (Tim Fehlbaum)
Millor Guió / Mejor Guión / Best Script
Lucky Mckee i Jack
Ketchum, per
The
Woman (Lucky Mckee)
Millor Actriu / Mejor Actriz / Best Actress
Brit Marling per Another Earth (Mike
Cahill)
Millor Actor / Mejor Actor / Best Actor
Michael Parks
per Red State (Kevin Smith)
Millor Director / Mejor Director / Best Director
Na Hong-jin per
The Yellow Sea
Premi Especial del Jurat / Premio Especial del Jurado / Special Jury Award
Attack the Block,
de Joe Cornish
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture
Red State,
de Kevin Smith
OFICIAL FANTÀSTIC
COMPETICIÓ ÒRBITA
Àlex Aguilera, Paco
Cabezas, Manlio Gomarasca
Premi Especial del Jurat / Premio Especial del Jurado / Special Jury Award
Colour Bleed,
de Peter
Szewczyk (curtmetratge/cortometraje/shortfilm)
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture
Guilty of Romance,
de Sion Sono
JURAT CARNET JOVE /
JURADO CARNET JOVE / CARNET JOVE JURY
Eric Antonell,
Gerard Fossas, Alberto Martin, Sergi Marí, David Vilaplana
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture OFICIAL FANTÀSTIC A
COMPETICIÓ - SITGES 44
Bellflower,
d'Evan Glodell
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture MIDNIGHT X-TREME
Detention,
de Joseph Kahn
NOVES VISIONS
Anaïs Emery, Javi
Giner, Loris Omedes
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture
Night Fishing,
de PARKing CHANce (Park Chan-wook i Park Chan-kyong)
Diploma Pel·lícula No Ficció / Diploma Película No Ficción / Non-Fiction
Motion Picture Diploma
Knuckle,
d'Ian Palmer
Diploma Pel·lícula Discovery / Diploma Película Discovery / Discovery Motion
Picture Diploma
Invasion of Alien
Bikini, d'Oh Young-doo
Diploma Pel·lícula Dark Ficció / Diploma Película Dark Ficción / Dark Fiction
Motion Picture Diploma
Kill me please,
d'Olias Barco
Diploma Millor Curtmetratge / Diploma Millor Cortometraje / Best Shortfilm
Diploma
Coup de grace,
de Clara van Gool
Menció Especial / Mención Especial / Special Mention
Underwater Love,
de Shinji Imaoka
CASA ÀSIA
Jordi Ojeda, Carles
Santamaria, Pil Sung-Yim
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture
The Unjust,
de Ryoo Seung-wan
Gran Premi del Públic
/ Gran Premio del Público / Audience Award - El Periódico de Catalunya
Millor Pel·lícula / Mejor Película / Best Motion Picture
Attack the Block,
de Joe Cornish
NOVA AUTORIA INSTITUT
BUÑUEL de la FUNDACIÓ AUTOR
Arnau Bataller,
Sílvia Munt, Maria Ripoll
Millor Direcció / Mejor Dirección / Best Director
La gota,
de Daniel Piera i Beatriz Escolar (Universitat Ramon Llull-Blanquerna).
Millor Guió / Mejor Guión / Best Screenplay
Ex aequo a
Camille,
de Carme Puche (Universitat Oberta de Catalunya - UOC), i a Exercici, de
Raúl Pérez (Bande à Part).
Millor Música Original / Mejor Música Original / Best Original Score
Chroma,
de Juan Andrés González (Universitat Pompeu Fabra).
Menció Especial
per l'interès del treball documental a Me llamo Peng,
de Jahel Guerra i Victoria Molina de Carranza (Universitat Autònoma de
Barcelona - UAB).
Menció Especial
per l'interès del treball d'animació a Desde el averno,
de Raúl García, Núria Argemí, Mariona Consuegra, Saúl Darú, Maria Moreira,
Clara Vallvé i Bernat Vilaseca (Escola d'Animació de Catalunya, 9 Zeros).
ANIMA'T - Premi Gertie
/ Premio Gertie / Gertie Award
Jordi Ojeda, Carles
Santamaria, Pil Sung-Yim
Millor Llargmetratge d'Animació / Mejor Largometraje de Animación / Best
Animated Film
Tatsumi,
d'Eric Khoo
Millor Curtmetratge d'Animació / Mejor Cortometraje de Animación / Best
Animated Short film
Dripped,
de Léo Verrier
Diploma al Millor Llargmetratge Sitges Family / Diploma al Mejor Largometraje
Sitges Family / Best Sitges Family Film Diploma
Leafie,
d'Oh Sung-yoon
MÉLIÈS D'ARGENT /
MÉLIÈS DE PLATA / SILVER MÉLIÈS
Àlex Aguilera, Paco
Cabezas, Manlio Gomarasca
Méliès d'Argent a la Millor Pel·lícula Europea / Méliès d'Argent a la Mejor
Película Europea / Silver Méliès for Best European Motion Picture
Kill List,
de Ben Wheatley
Menció Especial / Mención Especial / Special Mention
Hell,
de Tim Fehlbaum
Menció Especial / Mención Especial / Special Mention
Krokodyle,
de Stefano Bessoni
Méliès d'Argent al Millor Curtmetratge Europeu / Méliès de Plata al Mejor
Cortometraje Europeo / Silver Méliès Award for Best Europea Short Film
The Unliving,
d'Hugo Lilja
Menció Especial / Mención Especial / Special Mention
Magic Piano 3D,
de Martin Clapp
MÉLIÈS D'OR / MÉLIÈS
DE ORO / GOLDEN MÉLIÈS
Méliès d'Or a la Millor Pel·lícula Europea / Méliès de Oro a la Mejor
Película Europea / Golden Méliès for Best European Motion Picture
Balada Triste de
Trompeta, d'Álex de la Iglesia
Méliès d'Or al Millor Curtmetratge / Méliès de Oro al Mejor Cortometraje /
Golden Méliès for Best European Short Film
Suiker
(Sugar),
de Jeroen Annokkee
PREMI DE LA CRÍTICA /
PREMIOS DE LA CRÍTICA / CRITIC AWARDS
Desirée De Fez,
Carlos Losilla, José Luis Losa
Premi de la Crítica Jose Luis Guarner / Premio de la Crítica Jose Luis
Guarner / Jose Luis Guarner Critic Award
Attack the Block,
de Joe Cornish
Premi Citizen Kane al director/a revelació / Premio Citizen Kane al
director/a revelación / Citizen Kane Award to an up-and-coming director
Ex aequo a El páramo, de
Jaime Osorio, i Trabalhar cansa,
de Juliana Rojas i Marco Dutra
BRIGADOON Paul Naschy
Adrián Cardona, Rafa
Dengrà, Leticia Dolera
Millor curtmetratge / Mejor cortometraje / Best short film
8,
de Raúl Cerezo
|